Чому я вирішив зняти 14-ту сесію на відео?

20 жовтня відбулось 14-те пленарне засідання Броварської міської ради VI скликання.

У певному розумінні це засідання можна назвати історичним, оскільки на ньому вперше за час роботи міської ради VI скликання здійснювалась повна відеофіксація сесії. Цю відеофіксацію проводив я. Чому виникла потреба, щоб депутат власноруч здійснював відеозапис сесії? Для цього є кілька причин.

По-перше, у ході офіційної переписки з телестудією «Наше місто» (комунальне підприємство, програми якого виходять в ефір на телеканалі «Екта») я встановив, що повного відеозапису сесій телестудія не робить, записується лише «інформативний матеріал» для підготовки сюжетів, який потім не зберігається. Жоден інший телеканал відеозйомки під час сесій не проводить. По-друге, тільки відеозйомка може неупереджено та об’єктивно зафіксувати і показати мешканцям те, як представляють їхні інтереси депутати, яким територіальна громада і кожен мешканець зокрема делегував свої повноваження щодо управління містом.

Після того, як на минулих сесіях депутати неодноразово ухвалювали рішення з порушенням вимог чинного законодавства, які до того ж важко назвати прийнятими в інтересах громади, я вирішив знімати процес голосування на відеокамеру, щоб громада бачила, хто і за що голосує на сесіях, та, як кажуть, «знала своїх “героїв”» в обличчя. Та холоднокровність та почуття колективної безвідповідальності, з якими приймала ті рішення депутатська більшість попри мої зауваження та заклики голосувати проти, не залишили мені іншого вибору, окрім як фіксувати ці дії на відео та оприлюднювати записи. І я планую робити це до тих пір, поки міська рада сама не забезпечить принцип гласності та відкритості, як того вимагає чинне законодавство, через трансляцію пленарних засідань на місцевому телеканалі або в мережі Інтернет.

Те, як відреагували депутати на появу моєї відеокамери у сесійній залі, можна переглянути на відео. Увесь відзнятий матеріал я розміщую у відкритому доступі, щоб кожен бажаючий міг подивитись, як проходило це «історичне» засідання.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ddIoqCH2YTI&feature=channel_video_title

Окрім скандальної ситуації на початку сесії пов’язаною з незаконною спробою заборонити відеозйомку, варто звернути увагу на те, як депутати проголосували за низку рішень, які, на мій погляд, не відповідають ані закону, ані інтересам громади, зокрема:
1) рішення про передачу в оренду без проведення аукціону, як того вимагає законодавство України, земельної ділянки площею близько 0,22 га ПП «Феско»;
2) рішення про зміну цільового призначення майже 1,7 гектара землі в районі «Торгмаш», які спочатку були безкоштовно виділені під «ведення особистого сільського господарства» в межах земель промисловості згідно генерального плану міста людині, яка про це навіть не знає, а тепер на їх місці планує будувати склади 70-літня бабуся, знайти яку мені так і не вдалось;
3) рішення про ухвалення положення, за яким земельні ділянки надаватимуться на неконкурентній основі під тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності (колишні МАФи) через право строкового земельного сервітуту, а не через продаж права оренди на ці земельні ділянки шляхом проведення конкурентних аукціонів, як це передбачено Земельним кодексом;
4) рішення про відмову від будівлі колишньої поліклініки, розташованої на Промвузлі, яка перебувала у спільній суміжній власності з районом, а тепер належатиме громаді району, при цьому броварська міська громада нічого натомість не отримала.

Кожне з цих рішень варте окремої історії, і я про них обов’язково розповім найближчим часом, а заодно оприлюдню тексти моїх депутатських звернень та відповіді на них.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

коментарів 6 to “Чому я вирішив зняти 14-ту сесію на відео?”

 1. Olexa сказав:

  Справа потрібна, хоча й безнадійна. Народ не хоче все це знати, так простіше – якщо про проблему не знаєш, то її немає.
  Разом з тим, все ж таки боротьба! Успіху!

 2. Павло Шевело сказав:

  Велику справу розпочали, пане Павле!

  …тепер не відступайте!!! 😉

 3. Ліна сказав:

  Так, це вибух, але не для наших людей.Їх можна задурити пільговими карточками (які, до речі, “як мертвому припарка”) чи масштабними святами, які пожирають бюджет міста. Це все красива обгортка до цукерки, а що всередині… Зараз “регіони” зайняли всі керуючі позиціїі, а такі, як Ви, намагаються щось зробити, поки їх не з’їдять. Це ми бачимо по політичним репресіям нашої “демократичної” держави. Але є багато розумних, думаючих людей, у яких позиція не міняється при зміні влади. Тому бажаю Вам,шановний, успіху, навіть не у боротьбі з вітряками, а вистояти, не зламатись. А інформація нам потрібна вся, а не тільки те, що ми бачимо по Броварським новинам, де все добре і “Слава Мені”(всі знаємо,кому).

 4. Ігор сказав:

  Павло, я теж депутат і теж вирішив знімати сесії на відео та викладати в ютубі і мені теж вирішили заборонити це робити, мовляв “частное лицо не имеет права снимать другое лицо” без дозволу. Можливо поділитеся законодавчою базою, яка б дозволяла б мені це робити. Ви вже крізь це пройшли і напевно вже переглядали відповідні нормативні акти. Як я гадаю депутат це не “частное лицо” а публічна особа а тому на нього поширюються інші норми законодавства.
  Буду вдячний якщо допоможете мій email: solomon1971@mail.ru

  • admin сказав:

   Згідно Закону про місцеве самоврядування, ваша рада веде свою діяльність на принципах гласності та відкритості. Є ще Закон про висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування засобами массової інформації. В цьому законі взагалі передбачена можливість прямих відео та радіо трансляцій сесій органів місцевого самоврядування. Ведучи відезйомку ви нічиїх прав не порушуєте, а навпаки забезпечуєте принцип гласності та відкритості діяльності ради який передбачений законом. Сесійна зала це не приватний простір, це публічне місце де представники громади (депутати), а ніяким чином не фізичні особи які мають право на приватне життя, на принципах гласності та відкритості приймають рішення в інтересах громади. Практичні поради я направлю вам на електронну пошту.

Залиште коментар