Броварські депутати – вундеркінди?

Як Броварська міська рада готує позачергові сесії

Зловив сьогодні себе на дежавю. Майже один до одного таке вже було. Секретаріат Броварської міськради підпільно готує своє позачергове засідання Депутатам про нього – ні слова. В усякому разі, мені. Дізнаюся про головний для себе форум від простих земляків. Як законослухняний обранець телефоную у секретаріат. Чую, що ніякої сесії немає!

Минулого разу про конспіративну підготовку позачергової сесії я дізнався за два тижні. Не раз тоді телефонував, і чув одне: ніякої позачергової сесії не буде! Але за 5 хвилин до 17-ї години отримав дзвінок із секретаріату. Звідти буденним голосом мене повідомили про… позачергову сесію. Матеріалів і проектів рішень, звісно ж, не дістав, бо в секретаріаті саме закінчився робочий день…

То я відносно дежавю… Сьогодні – усе, як тоді. Деякі новації все ж є. Про завтрашню позачергову сесію 24 січня я таки дізнався ну дуже заздалегідь від знайомого. Сьогодні, 23 січня. Знову телефоную в міськраду вранці і чую звичну відповідь, що ніякої сесії (звісно ж!) немає. Дзвоню в обід. Уже прогрес: ні «так», ні «ні». За 5 хвилин до 16-ї лунає дзвінок із секретаріату: мене урочисто повідомляють, що завтра – позачергова сесія Броварської міської ради. Встигаю потрапити в секретаріат до кінця робочого дня і вхопити проекти рішень!

Ремарка. Як відомо, позачергові сесії скликають, аби розглянути щось невідкладне. Скажімо, у місті щось сталося, і рада має терміново прийняти рішення. Переглядаю порядок денний завтрашньої «позачерговки»… 15(!) питань до розгляду. Усі надзвичайні? При тому, що 16 лютого – чергове пленарне засідання. За законом, на вивчення питань, що виносяться на розгляд сесії, депутатам відводиться 20 робочих днів. У цей час засідають профільні комісії, які обговорюють ті чи інші питання. На вивчення ж 15 завтрашніх питань депутатам відводиться кілька годин! Та жоден депутат, навіть якщо він в дитинстві був вундеркіндом, не спроможний вникнути у суть за такий короткий термін! Навіть, якщо ночі не спатиме.

Засідання ж усіх профільних комісій – бюджетної, земельної, комунальної – призначено завтра вранці майже на один і той час. Як один депутат зможе потрапити на засідання всіх комісій? Явно розрахунок на те, що депутати і не намагатимуться «вникнути»…

То це дежавю чи суворі реалії? Можна назвати, як завгодно. Але висновки напрошуються тверезі: або довкола професійна некомпетентність, або ж – банальне маніпулювання. Мета – позбавити депутатів фізичної можливості якісно підготуватися до роботи і голосувати абияк.

У «старших братів»з Грушевського вчаться, мабуть…

Продовження історії про 18-у позачергову сесію міськради Броварів

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар