Депутат розповів про плани на пленарний тиждень

Оновлення складу Центральної виборчої комісії, позбавлення депутатської недоторканності, зміна назв двох областей – це ті питання, які маємо розглянути у Верховній Раді на цьому тижні. Про це у прямому ефірі на парламентському телеканалі «Рада» повідомив народний депутат України Павло Різаненко.

«Нагадаю, що назви областей зафіксовані саме у Конституції, а не на рівні законів. Не дивлячись на те, що відбувся процес декомунізації, який майже завершений, і дійсно, перейменовані цілі села, селища, міста. Але питання перейменування Кіровоградської і Дніпропетровської областей залишилися, оскільки потрібно було вносити зміни до Конституції», – зазначив він.

Щодо голосувати за зняття депутатської недоторканності, депутат категорично відповів, що буде голосувати. Але отримавши певний досвід, сказав, що імовірно, це буде хибним голосуванням. «Адже, відсутність тимчасового імунітету, коли судова, правова гілки влади не надто ефективні, може призвести до того, що законодавча гілка влада може втратити свою незалежність», – розповів парламентар.

«Звичайно, були такі депутати, які не займались своєю роботою і зловживали своїм статусом. Але такі випадки поодинокі. Як тільки були виявлені, їх позбавляли недоторканності. Всіх їх притягували до відповідальності. Відтак, Рада давала згоду на позбавлення їхнього імунітету, затримання і арешт.

Різаненко також додав, що імунітет був покликаний захистити депутата від впливу на його роботу, а не на зловживанням своїм статусом.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Підпишіться на RSS Новини у Твітері Сторінка на Facrbook