Депутати від БПП пропонують запровадити новий фінансовий інструмент

У Верховній Раді зареєстрували новий законопроект, чим пропонують запровадити новий вид фінансових інструментів банків – банківських сертифікатів, що існує у бездокументарній формі та має зручний механізм придбання та вторинного обігу, як на організованих торгівельних площадках, так і поза ними.

Павло Різаненко, Михайло Довбенко, Олег Лаврик та інші парламентарі стали авторами проекту Закону.
Депутати зазначають, що розвинений ринок капіталу є важливою складовою економіки будь-якої країни. Наявність широкого вибору фінансових інструментів, які мають простий та зрозумілий механізм їх емісії (видачі), надійну систему обліку та захисту від протиправних дій, технологічну та зручну для інвесторів процедуру погашення, виплати доходів, а також можливість обігу інструменту на вторинному ринку забезпечує максимальну мобілізацію фінансових ресурсів та їх ефективне використання, створює сприятливі умови для розвитку ринку капіталу.

«Законопроект передбачає запровадження нового виду емісійних цінних паперів, що випускається банками – банківські сертифікати. Зручність використання банківських сертифікатів полягає в тому, що такий сертифікат поєднує в собі властивості банківського вкладу і цінного паперу. Передбачається, що банківські сертифікати можуть бути як відсотковими, так і дисконтними», – наголосив на цьому Павло Різаненко.

Він також додав, що на відміну від ощадних (депозитних) сертифікатів, банківський сертифікат існуватиме в бездокументарній формі, а тому матиме зручні для власника механізми обліку та обігу на вторинному ринку. «Так, наприклад, банківський сертифікат лише з невеликою втратою прибутковості можна буде продати іншому банку або іншій особі (в тому числі на фондовій біржі із застосуванням механізмів гарантування виконання правочинів за принципом «поставка цінних паперів проти оплати»), або відчужити будь-яким іншим способом у зручний час без необхідності особистого звернення до банка-емітента та проходження значної кількості бюрократичних процедур щодо переоформлення сертифіката на іншу особу. Це є значною перевагою перед звичайним депозитним вкладом, який має обумовлений договором строк щодо повернення вкладу, виплати процентів, до закінчення якого отримати грошові кошти є проблематичним», – зауважив парламентар.

Окрім того, отримувати суму погашення та проценти власник банківського сертифіката зможе у зручний для нього спосіб (на вказаний власником банківський рахунок), обумовлений договором із депозитарною установою, без необхідності особистого звернення до банку, який випустив банківський сертифікат.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Підпишіться на RSS Новини у Твітері Сторінка на Facrbook