Депутати запропонували законопроект, який повинен стабілізувати банківську систему

У парламенті зареєстрували проект закону, який має поступово встановити стабільність банківської системи через врегулювання умов повернення строкових депозитів.

 

Відповідний законопроект зареєстрували народні депутати від БПП Павло РІЗАНЕНКО та Ольга БЄЛЬКОВА.

 

За словами Павла Різаненка, чинним законодавством передбачено два види договорів банківських вкладів: на вимогу та строковий. Але одночасно передбачено обов’язок банківських установ повертати будь-який вклад, у тому числі, строковий, на першу вимогу вкладника – фізичної особи. Тобто, на практиці всі банківські вклади є вкладами на вимогу.

 

“По-суті, банки виконують роль посередника між особами, які мають кошти в надлишку (вкладниками, від яких залучаються кошти в банк) і тими, хто має потребу їх запозичити (позичальниками, які беруть кредити в банку). Щоб така діяльність була стабільною та ефективною, необхідною умовою є залучення і видача коштів на визначений передбачуваний термін. У ситуації, коли клієнти масово та непередбачувано можуть забирати строкові депозити, банки стикаються з проблемою ліквідності, так як вони не можуть вимагати достроково погасити кредити для того,  щоб розрахуватись з вкладниками» – зазначив нардеп.

 

Автори законопроекту пропонують внести зміни до Цивільного кодексу України та Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», відповідно до яких вклади будуть чітко розмежовані на депозити на вимогу, строкові без можливості повернення достроково та строкові з можливістю дострокового повернення.

 

Зміни, які закріплені в даному законопроекті, не матимуть впливу на чинні договори банківського строкового вкладу, що були укладені до моменту ухвалення та  набрання чинності цим законом. Тобто, такі депозити будуть повернені вкладникам згідно з умовами їхніх укладених договорів та діючого законодавства на момент укладення.

 

Нагадаємо, банківська система України пережила кризи у 2004 році, 2008-2009 роках і сьогодні знову постає проблема банківської кризи. Банки намагаються покрити дефіцит ресурсів борговим методом – за рахунок рефінансування, і великий тягар лягає на Національний банк України. За офіційними даними, 45,87% коштів усіх клієнтів банків припадає саме на строкові кошти фізичних осіб. А це майже третина усіх зобов’язань банківської системи країни.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар