Державний бюджет має отримувати справедливі надходження від ренти за видобування вугілля

Народний депутат України Павло Різаненко подав до Верховної Ради України законопроект №9271 щодо визначення бази оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування енергетичного вугілля та антрациту.

На сьогоднішній день нарахування ренти для видобування вугілля згідно з Податковим Кодексом здійснюється з ціни продажу вугілля. Відповідно штучне заниження ціни призводить до недоотримання Державним бюджетом значної частини доходів у вигляді ренти.

Метою законопроекту є зміна в Податковому Кодексі підходу щодо розрахунку бази визначення рентних платежів за користування надрами для видобування вугілля (визначення справедливої ринкової ціни вугілля для розрахунку рентних платежів) для скасування можливості штучного заниження ренти шляхом заниження ціни вугілля відповідного класу при його продажу компаніями, які його видобувають.

Проект виключно для податкових цілей пропонує зафіксувати справедливу ринкову ціну вугілля для розрахунку рентних платежів та визначати цю ціну на базі біржових показників, сформованих на конкурентних світових біржах. Аналогічні підходи до оподаткування вже діють для нафти та газу. Натомість для вугілля і досі існує виключення, що дозволяє зловживати законодавчою прогалиною та сплачувати до бюджету значно менші рентні платежі.

Відповідно автор проекту Закону пропонує усунути прогалину в податковому законодавстві та встановити єдиний підхід оподаткування видобування вугілля як і для видобування нафти, газу.
Потенційні результати прийняття законопроекту:
– зростання надходжень ренти за користування надрами для видобування енергетичного вугілля та антрациту до Державного бюджету;
– скасування можливості штучно занизити ціну продажу вугілля для податкових цілей.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Підпишіться на RSS Новини у Твітері Сторінка на Facrbook