Громадськість та ЗМІ змусили броварську владу дослухатись до їхньої думки

Події 24 листопада можна вважати першим серйозним кроком на шляху до контролю з боку громади за роботою депутатів міської ради, яким мешканці делегували повноваження представляти свої інтереси.

На відеозаписі пленарного засідання попередньої сесії, який було оприлюднено в інтернеті, мешканці Броварів побачили, як депутати голосують та як депутатська більшість намагається завадити проведенню відеозйомки. Після того, як відео переглянули сотні людей, в терміновому порядку додатковим питанням (без дотримання вимог регламенту) було внесено проект змін до регламенту Броварської міськради, яким депутати хотіли, вийшовши за межі своїх повноважень, наділити себе правом забороняти зйомку будь-кому і коли-завгодно та видаляти із зали «неугодних» депутатів, якщо ті будуть «заважати» роботі інших депутатів.

Цей проект рішення не відповідав закону і по суті забирав у громади право бачити та знати, чим займаються депутати на сесіях, тому громада, невдоволена таким наміром, вирішила докласти всіх зусиль, щоб не допустити прийняття такого рішення. Спочатку громадські активісти звернулись до голови депутатської комісії з питань регламенту з вимогою не підтримувати даний проект рішення. Однак коли регламентна комісія їх не послухала і прийняла рішення про підтримку даного проекту рішення, активісти подали повідомлення про проведення акцію протесту проти ухвалення даного рішення біля стін міської ради. Про акцію протесту активісти поінформували засоби масової інформації,  в тому числі всеукраїнські.

Депутатський корпус явно не очікував такої активної та принципової позиції по даному питанню у громадськості та представників ЗМІ. Лише під прицілом камер п’яти центральних телеканалів та під тиском людей, які прийшли пікетувати міську раду, депутати ухвалили рішення про зняття з розгляду даного проекту рішення.

На жаль, представники ЗМІ залишили залу, щойно депутати виключили з порядку денного протиправне рішення. Вже під час розгляду питань депутати, відчувши, що контроль з боку громади та ЗМІ відсутній, ухвалили низку інших рішень з порушенням вимог законодавства, зокрема рішення стосовно земельної ділянки площею 0,22 га, яка на минулій сесії була незаконно передана в оренду ПП «Феско», а тепер проводиться її експертна грошова оцінка для подальшого продажу.

Хотілося б, щоб у майбутньому представники незалежних ЗМІ та громадськість постійно були присутні на пленарних засіданнях Броварської міської ради та пильно стежили за голосуваннями – щоб депутати постійно відчували відповідальність перед громадою за кожне рішення, яке вони ухвалюють.

Мені сподобалось, як броварчани згуртовано та рішуче вийшли на захист своїх прав, зокрема права знати, що роблять депутати від їх імені. Бути небайдужим, брати активну участь у житті міста, пильно стежити за діями депутатів – це єдиний спосіб змусити владу діяти в інтересах громади. 24 листопада громада відстояла свої права, однак для системних змін в роботі органів місцевого самоврядування необхідний постійний контроль за діями Броварської міської ради та її виконавчих органів.

А ось власне повний відеозапис 15-ої сесії Броварської міської ради від 24.11.2011 року:

httpv://www.youtube.com/watch?v=3IeZav5eyMA

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Один коментар to “Громадськість та ЗМІ змусили броварську владу дослухатись до їхньої думки”

  1. Касана Слобідка сказав:

    Броварчани молодці!Озвучую позицію з Києва 🙂
    А як прокоментувати, що на сайті Броварської міськради інформація про “несанкціонаваність” акції?…
    Вважаю, що влада не має права блокувати прагнення та конкретні дії громадськості для захисту власного права знати як представляють їх інтереси депутати!

Залиште коментар