Павло Різаненко про накопичувальну пенсійну систему

В Україні з 2019 року можуть ввести накопичувальну пенсійну систему. Разом з тим, не виключено, що в плани законодавців можуть втрутитися певні політичні процеси, зокрема, майбутні вибори.

Депутати Верховної Ради мають намір включити в законопроект Кабміну про пенсійну реформу поправку про введення особистих накопичувальних рахунків. Раніше уряд вирішив відкласти їх запуск на невизначений термін. Як повідомив народний депутат України Павло Різаненко, групою парламентарів така поправка днями внесена і схвалена профільним комітетом ВР, інформує Народна Правда з посиланням на «Сегодня».

“Запропоновано ввести обов’язкові особисті накопичувальні пенсрахунки з 1 січня 2019 року, так званий другий рівень пенсійної системи, – сказав Різаненко. – При цьому з законодавства повинна бути виключена норма, що ІІ рівень вводиться тільки за умови бездефіцитності бюджету Пенсфонда (ПФ), так як в найближчі кілька років досягти цього неможливо. А вводити накопичувальні пенсрахунки треба якомога швидше, адже пенсіонерів у нас стає все більше, а працівників все менше”.

За словами Різаненка, дуже багато депутатів готові проголосувати за пенсреформу, тільки в разі, якщо буде норма про запровадження накопичувальної системи. Також групою депутатів поданий законопроект, що встановлює розмір додаткових відрахувань на особисті накопичувальні рахунки: в 2019-му році це 2% від зарплати, потім протягом 5 років вони повинні збільшитися до 7%, по 1% на рік.

За збереження і захист грошей від інфляції на цих рахунках відповідає держава, на відміну від недержавних пенсійних фондів. Як вже пропонувалося, особисті пенсрахунки стануть обов’язковими для всіх, хто на 1 січня 2019 року буде молодше 35 років, так за 25 років і більше вони зможуть накопичити на гідну пенсію. Для тих, хто старше, можлива добровільна участь у другому рівні пенссистеми.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Підпишіться на RSS Новини у Твітері Сторінка на Facrbook