Реструктуризація держборгу: кредитори лише послаблюють зашморг — Різаненко

Народний депутат Павло Різаненко порівняв зовнішній борг України із зашморгом на горлі: він послаблюється, але борги кредитори не прощають. Україні все одно доведеться заплатити їх у майбутньому.

Верховна Рада прийняла пакет урядових законопроектів про реструктуризацію приватного зовнішнього державного боргу. Пакет законів включає поправки в Податковий і Бюджетний кодекси, а також до закону про цінні папери та фондовий ринок. Як заявила міністр фінансів Наталія Яресько, Україна здатна обслуговувати свої зобов’язання, якщо реальне зростання ВВП країни буде перевищувати 4-6% на рік, однак у випадку складної ситуації країна може піти ще на одну реструктуризацію боргу.

Неординарною з технічної точки зору назвав реструктуризацію в ефірі радіостанції Голос Столиці народний депутат від фракції БПП, член комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Павло Різаненко.

«Це перша реструктуризація, де технічно використовувалися і відстрочка, і списання боргу, і передбачені майбутні додаткові виплати через деривативи, які ніколи в нашій країні не використовувалися», — прокоментував Різаненко.

Депутат вважає, що з точки зору країни це вимушений крок.

«Ми повинні були або реструктуризувати борг, або заплатити 1,5 мільярда, а грошей у нас немає», — зазначив нардеп.

За словами Різаненко, Україна не здійснюватиме виплат по цьому боргу, крім відсотків, до 2021 року.

«Це свого роду зашморг на нашому горлі. Він послаблюється, але нам ці борги не прощають. Україні доведеться заплатити ці гроші в майбутньому», — вважає депутат.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар