Різаненко про результати виборів: «Ніхто не отримав монополію на владу»

Новообраним депутатам від різних партій доведеться шукати компроміси для подальшої роботи в міських радах. Після цих виборів в жодному регіоні жодна партія не отримала «монополію на владу».
Так в ефірі телеканалу «Рада» прокоментував результати міських виборів народний депутат України Павло Різаненко.

«Ми провели вибори за новим Законом, де є елемент відкритості списків. Він полягає у тому, що люди віддають голос за партію, за кандидата в певному окрузі і кандидати рейтингуються саме за кількістю голосів. Були спори: або провести вибори за мажоритарною системою, або за старою змішаною, або за цією. Як наслідок прийняття цього закону по країні «згладились» результати виборів. За старою системою (змішаною) ми б отримали на Заході 60-70% партій таких як «Свобода» націоналістично налаштованих, а на Сході десь з таким же результатом переміг би «Опозиційний блок». Відбувалися б своєрідна поляризація і розрив країни», – вважає Різаненко.
Парламентарій нагадав, що за минулим законом про вибори одна половина депутатів обиралась за партійними списками, а інша – за мажоритарною системою. Крім того, як зазначив нардеп, по «мажоритарці» виграють ті, хто балотується від партії, яка має найбільший рейтинг. Відповідно з цих інших 50%, якщо в певному окрузі домінує певна партія, то 70-80% по мажоритарці будуть обрані саме від цієї партії.
«А тепер, наприклад, БПП «Солідарність» займає друге місце на Сході, на Заході ж тепер також не спостерігається засилля «Свободи» й проходять інші партії, які мають підтримку в центральній Україні. Тому представництво тепер більш зважене, як на Сході, так і на Заході. Відбулося своєрідне рівняння. Ні на Сході, ні на Заході ніхто не отримав монополію на владу», – сказав Павло Різаненко.
«Це означає, що усім доведеться сідати за стіл і домовлятись. Це і є демократія. Демократія – це не диктат більшості над меншістю. Демократія – це узгодження інтересів. Є більшість і меншість, але потрібно поважати інтереси меншості, бо завтра вона може стати більшістю», – додав нардеп.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар