Верховна Рада ухвалила законопроект, що сприятиме залученню іноземних інвестицій

Верховна Рада ухвалила законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій” (№ 6141) за формально моїм авторством, але в дійсності, над розробкою та удосконаленням якого працювали депутати-члени Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності. Зокрема, Михайло Довбенко, Максим Поляков, Руслан Демчак, а також представники Нацдепозитарію, НКЦПФР, НБУ, Державної служби фінансового моніторингу, професійних учасників фондового ринку, об’єднань страховиків, банків та інших експертів.

Проектом передбачається запровадження в Україні інституту іноземного фінансового посередника – номінального утримувача (глобального кастодіана). Для прикладу, цією діяльністю займаються такі міжнародні фінансові установи як: BNP Paribas; BNY Mellon; Citibank, N.A.; Deutsche Bank; HSBC Securities Services; JP Morgan та ін. Прийняття проекту полегшить іноземним інвесторам доступ до українського ринку цінних паперів. Вони зможуть купувати українські цінні папері (ОВДП, облігації, акції українських емітентів та інші цінні папери) з меншою кількістю бюрократичних процедур та зберігати їх в західних депозитаріях через номінального утримувача (глобального кастодіана).

Під час розгляду законопроекту я пропонував врахувати кілька техніко-юридичні правки. На жаль, була врахована лише одна правка з трьох, але це не вплине на суть законопроекту в цілому.

За попередніми оцінками деяких професійних учасників фондового ринку, даний закон може “розблокувати” попит на українські гривневі боргові цінні папери в сумі біля 100 млрд. грн.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Підпишіться на RSS Новини у Твітері Сторінка на Facrbook