Яценюка просять попередити Фірташа або доведеться відповідати

Народний депутат від УДАРу, заступник голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації Павло РІЗАНЕНКО звернувся до Прем’єр-міністра з вимогою до 5 червня повідомити Фірташа про припинення договорів оренди двох цілісних майнових комплексів. Інакше, за завдані збитки державі доведеться відповідати вже новій владі.

Мова йде про два цілісні майнові комплекси: “Іршанський гірничо- збагачувальний комбінат” та “Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат”, передані в оренду ПрАТ “Кримський титан”, що  входить до Group DF Дмитра Фірташа. Вони є стратегічно-важливими підприємствами, оскільки, де-факто, є монополістами з виробництва та постачання титанової сировини (ільменіту та рутилу) підприємствам хімічної та титанової галузей України, Казахстану та Росії. Зокрема, ільменіту для виробництва титанової губки російською Корпорацією «ВСМПО-АВІСМА», яка задовольняє майже 100% потреб російського ВПК в титанових виробах.

“Термін дії договорів оренди цих майнових комплексів закінчується 5 вересня 2014 року. Проте, якщо уряд Яценюка офіційно не повідомить Фірташа до 5 червня про припинення договорів оренди, як це передбачено угодою про оренду, то договори оренди буде автоматично подовжено і вже з вересня новій владі доведеться нести відповідальність за ці ганебні угоди”, – наголошує Павло Різаненко.

За його словами, оренда за користування комплексів становить біля 9 мільйонів доларів (108 млн. грн.) в рік. «А реальний чистий прибуток від діяльності з добування, збагачення та реалізації продукції, що ведеться на базі вищевказаних майнових комплексів, згідно об’ємів виробництва та цін 2012 року, складав не менш ніж 1.2 млрд. грн. », – додає нардеп.

Депутат зазначає, що у 2009 році уряд намагався повернути майнові комплекси державі, так як термін договору з “Кримським титаном” збігав, однак, Фірташ  відмовився повертати підприємства.

В тому ж році Господарський суд Києва за позовом Мінпромполітики наклав арешт на майно підприємств. Проте, з приходом до влади Януковича, Фірташ продовжував користуватися “Іршанським ДГЗК” та “Вільногірський ДГМК” безоплатно до укладання мирової угоди у 2012 році, згідно якої термін дії оренди було подовжено до 5 вересня 2014 року.

Враховуючи показники аналогічних підприємств титанової галузі, Різаненко дійшов висновку, що вартість оренди зазначених підприємств значно занижена. Це свідчить про нераціональне використання державного майна та про необхідність припинення орендних відносин з ПрАТ «Кримський титан». «Між іншим, останній знаходиться на тимчасово окупованій території. Де-юре, згідно з п.5 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014, будь-який  правочин  щодо  нерухомого  майна на  тимчасово  окупованій  території   вважатиметься  недійсним  з  моменту  вчинення. Але де-факто, Російська Федерація примушує вести господарську діяльність відповідно до свого законодавства, безоплатно присвоюючи українську власність. Це інший момент загрози порушення економічної безпеки нашої держави», – розповів нардеп.

Більш того, в жовтні 2013 уряд Азарова ініціював неконкурентну, безальтернативну, безоплатну передачу цілісних майнових комплексів Вільногірського ГМК та Іршанського ГЗК у власність спільних підприємств підконтрольних Фірташу з повною втратою та неможливістю відновлення операційного контролю державною над цими активами.

На неодноразові депутатські звернення Різаненка і Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації до відповідних  інстанцій зупинити незаконну приватизацію Іршанського ГЗК та Вільногірського ГМК, а також вжити заходи щодо не продовження  договорів оренди комплексів, (строк дії яких завершується 5 вересня цього року), Фонд держмайна «займався відписками», мовляв, такі питання у компетенції Кабміну.

«Щоб зберегти  стратегічно важливі держактиви та уникнути збитків, необхідно терміново до 5 червня 2014 року офіційно, як це передбачено договорами оренди, поінформувати орендаря ПрАТ “Кримський Титан” про припинення договорів оренди відповідних цілісних майнових комплексів», – наголосив на цьому Павло Різаненко.

Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар