Зростання економіки можливе лише за умови створення альтернативних механізмів фінансування реального сектору

Народні депутати від БПП Павло Різаненко, Михайло Довбенко, Руслан Демчак, Ярослав Дубневич, Роман Мацола, Андрій Шинькович підготували та внесли на розгляд Верховної Ради проект закону «Про фінансовий лізінг» (реєстраційний номер 6395).

На думку авторів законопроекту, причинами стагнації ринку лізингових послуг в Україні є недосконалість нормативного та законодавчого регулювання та відсутність будь-яких стимулів та заохочень.

«Особливу стурбованість викликає вихід з вітчизняного ринку іноземних лізингових компаній, представників міжнародних фінансових груп, що призвело до скорочення можливостей щодо залучення іноземного капіталу та досвіду міжнародних ринків», – зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.

За словами Різаненка, розробка проекту нової редакції Закону України «Про фінансовий лізинг» викликана необхідністю привести законодавство у відповідність з сучасними практиками та кращим світовим досвідом. “Також є необхідність усунення суперечливих дефініцій та тлумачень, що описують лізингові операції, усунення колізій між загальним цивільним та специфічним фінансовим законодавством, створення необхідних умов для залучення через механізм лізингу реальних інвестицій”, – додав парламентарій.

Запропоновані норми законопроекту, зокрема, передбачають покращення державного регулювання лізингової діяльності та посилення захисту прав споживачів фінансових послуг.

Поділитися в соціальних мережах

Share to Facebook
Share to LiveJournal
Share to Google Plus
Ви можете залишити коментар або надіслати trackback з Вашого сайту.

Залиште коментар

Підпишіться на RSS Новини у Твітері Сторінка на Facrbook